Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jel Akü seçimi hakkında dikkat edilmesi gerekenler

Günümüzün değişen teknolojileri ve değişen ihtiyaçları, enerji depolama ürünü olan akülerin kullanım yerlerinin ve çeşitlerinin artmasına, uygun alanda uygun akünün kullanılması için içeriğinde kullanılan kimyasallara veya çalışma sistemine göre farklı akü sınıflarının doğmasına sebep olmuştur.

usb aku 1Genel olarak aküler Sulu Tip ve Kuru Tip aküler olarak sınıflandırılmaktadır. Her sınıfın kendi içinde alt dağılımları da bulunduğu göz önüne alındığında kullanılacak akü tipinin belirlenmesinde uzman kişilerden destek alınması kaçınılmaz bir hal almaktadır.

Bu blog yazımız JEL aküler hakkında olup DMY Elektrik Otomasyon Aydınlatma firmasının uzman ekiplerinin son kullanıcıya ürün seçiminde yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır.

Jel Akü Nedir?

usb aku 4Jel akü kuru tip aküler sınıfında yer alır. Jel tanımlaması Sülfürik asidin silika ile karıştırılması ve jel kıvamındaki elektrolitlerden gelmektedir. Normalde akü içindeki elektrolit sıvı haldeyken jel aküde jel şeklindedir. Akü içerisindeki elementler gazlaşarak dönüşüm sürecine girer, yoğunlaşma sonrasında da bu dönüşüm tamamlanır. İçerisindeki kimyasal dönüşümlü çalışma esası sebebiyle diğer akülere göre farklıdır. Bakım gerektirmeyen yapısı ile işletme maliyetleri minimum seviyededir.

Jel Akü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kısa aralıklarla yapılan şarj – deşarj işlemlerine uygunluğu ile uzun kullanım ömrüne sahip oluşu; otomotiv sektörü, temizlik araçları, transpalet araçları, güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji sistemleri, telekomünikasyon sistemleri, tıbbi ekipmanlar, golf araçları, karavan, tekne, alarm sistemleri, Acil Aydınlatma Sistemleri, kesintisiz güç kaynakları gibi çeşitli elektrikli ekipmanlar için uzun süreli kullanıma ihtiyaç duyulan alanlardaki ihtiyacı gidermektedir.

usb aku 2Jel aküler, jel kıvamında olan elektrolitleri ile farklı ısı derecelerinde bile yüksek verimde çalışırlar. Gaz çıkışı, buhar sorunu yok denecek kadar azdır. Diğer akülerde olduğu gibi su takviyesi gibi durumlara ihtiyaç duyulmaz, bu durum jel akülerin çevre kirliliğine karşı çok tercih edilen çeşitlerden olmasına sebep olmaktadır. Jel aküler çevre dostu akü olarak tanımlanmaktadır. Uzun yıllar yüksek verimle kullanılabilir. Şarj edilmesi basit,   fiyatları uygundur.

usb aku 1DMY Elektrik Otomasyon Aydınlatma markası olan USB Akü, sahip olduğu belgeler, en belirgin özelliği olan ve büyük avantaj sağlayan Derin deşarj ve döngü sayısının yüksek olması, sızdırmazlık yönünden üst düzey güvenilirliği, tam kapasite ve yüksek verimli çalışma yapısı, geniş ürün portföyü, güçlü stok, hızlı teslimatı ve alanında uzman ekibiyle son kullanıcının ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılama için daima yanınızdadır.

Bir yorum bırakın