Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABB Sürücü ve Özellikleri

ABB sürücü, bir AC elektrik motorunun hızını kontrol etmek ve düzenlemek için kullanılan çok yönlü hız kontrol cihazlarıdır.  ABB sürücüler, genellikle endüstriyel veya ticari uygulamalarda kullanılır ve bunun yanında üstün performans, güvenilirlik ve verimlilik sağlamak için tasarlanmıştır. ABB Driver’ın kontrol sistemi, uyarlanabilir ve son derece güvenilir olan sofistike algoritmalara dayanmaktadır. Buna ek olarak, ABB sürücüler kurulumu ve bakımı kolaydır ve zorlu ortamlarda, sıcaklıklarda ve aşırı kullanım koşullarında çalışabilir. Genel olarak, ABB sürücü, endüstriyel uygulamalar için AC elektrik motorlarının hızını kontrol etmek  için çok popüler ve güvenilir bir seçenektir. Kurulumu ve bakımı kolaydır ve son derece güvenilir ve verimlidirler.

İlginizi Çekebilir: ABB Sürücü Kataloglar

 Neden ABB Sürücüler?

ABB Sürücüler, belirli bir elektrik motorunun hızını ve torkunu verimli bir şekilde kontrol etmek için kullanılan bir ekipman türüdür. Sürücü, motor performansını değişken koşullara göre optimize edebildiğinden, operasyonları için elektrik motorlarına dayanan endüstriler için önemli bir teknoloji parçasıdır. Son dönemde endüstriyel otomasyon sistemlerinin giderek dijital hale gelmesi ile ac sürücülerde önemli bir değişim kaydetmiş; daha dijital ve akıllı ürünler öne çıkmıştır.

Bir ABB sürücüsü tipik olarak üç bileşenden oluşur. Güç ünitesi, arayüz ve gerçek sürücüdür. Güç ünitesi, elektrik kabloları aracılığıyla sürücüye güç sağlar ve kullanıcı bir kontrol sistemine bağlayarak sürücüye komutlar gönderebilir. Arayüz, kullanıcının hızını, torkunu ve diğer motor parametrelerini ayarlamak için sürücüyü motora bağlamasını sağlar. Sürücünün kendisi motorun çalışmasından sorumludur. Optimum hız ve tork da güvenli parametreler dahilinde çalışmasını sağlar. AC sürücü hakkındaki yazımızı okumak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

ABB sürücüler dayanıklı yapısı ile birçok endüstride güvenle kullanılabilir.
ABB sürücüler dayanıklı yapısı ile birçok endüstride güvenle kullanılabilir.

-Uzun çalışma ömrü ile bina, ticari ve endüstriyel uygulamalarda üstün dayanıklılık

-Pompa, fan ve kompresör uygulamalarında üstün enerji verimliliği

-Gelişmiş arayüzü ile hızlı ve kolay devreye alma

-Düşük hızlarda dahi hassas kontrol imkanı

-Yan yana montaja izin veren yapısı ile kompakt bir sistem bütünlüğü

Direkt Tork Kontrol (DTC) teknolojisi sayesinde yüksek kalkış momenti

 ABB Sürücüsü Kullanım Alanları Nelerdir?

ABB sürücüleri, belirli bir uygulamaya göre son derece uzmanlaşabilir ve belirli bir motorun veya endüstrinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılabilir. Bu nedenle, üretim, endüstriyel otomasyon, robotik ve yenilenebilir enerji gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. ABB sürücülerin sık bakım gerekmeyen yüksek verimli bileşenlerden oluşması, bu sürücülerin verimli ve uygun maliyetli elektrik motoru sürücülerinden biri haline getirir.

Ayrıca, petrol ve gaz işlemleri gibi tehlikeli yerlerde kullanım için uygundurlar. ABB Sürücüleri, operasyonlarında son derece güvenilirdir ve kullanıcılara enerji tüketimini azaltırken maksimum verimlilik sağlar. Dahili aşırı yük koruması ile birlikte kesinti riskini azaltırlar ve belirli güç gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilebilirler.

 Bir ABB Sürücüsü hem kısa hem de uzun süreli kullanım için uygundur, bu da onu her ortam için mükemmel bir uyum sağlar. Makinelerinize ve süreçlerinize güç sağlamak için uygun fiyatlı, güvenilir ve güvenli bir yoldur.

Genel olarak ABB Sürücülerini aşağıdaki sektörlerde güvenle kullanabilirsiniz;

-Makine imalat endüstrisi

-Bina HVAC uygulamaları

-Paketleme, gıda, ahşap, cam gibi yoğun hareket kontrol uygulamaları

-Su ve su arıtma endüstrisi

-Petrol ve gaz endüstrisi (petrokimya)

-Çimento ve kağıt endüstrisi

-Bütün fan, pompa ve konveyör sistemleri için ideal

ABB sürücüler kolay ve hızlı devreye alınması ile projelerinizde size esneklik sunar.
ABB sürücüler kolay ve hızlı devreye alınması ile projelerinizde size esneklik sunar.

ABB Sürücüsü, motorun güvenli ve güvenilir olmasını sağlamak için aşırı yük ve toprak arızası koruması gibi çok çeşitli korumalara sahiptir. Ayrıca, motorun hızının ve torkunun hassas bir şekilde kontrol edilmesini sağlayan hassas kontrol sunar. Bunun yanında sürücülerin kompakt tasarımı imalatçılar için pano boyutlarının azalmasına dolayısıyla maliyetlerin düşmesi anlamına gelir. Tüm bunlara ek olarak sürücülerde bulunan dahili Modbus bağlantısı ve entegre fonksiyonel güvenlik, Güvenli Tork Kapatma (STO) gibi – hem makine tasarımı hem de makine imalatı için oldukça pratik bir çözümdür.

ABB Sürücü Ürün Kodları

 • ACS 880 serisi
 • ACQ 580 serisi
 • ACH 580 serisi
 • ACS 580 serisi
 • ACS 380 serisi
 • ACS 355 serisi
 • ACS 310 serisi
 • ACS 150 serisi

ABB Sürücü Sık Sorulan Sorular

ABB Sürücü fiyatları nedir?

ABB sürücü fiyatları için ABB fiyat listesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ya da iletişim sayfamızı ziyaret ederek bize mail gönderebilirsiniz.

ABB Sürücü hata kodlarına nereden ulaşabilirim?

Sürücülerle ilgili yaşadığınız sorunlarda teknik destek birimimize ulaşabilirsiniz. Genel hata kodlarını ve çözümü içinse kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

ABB ürün pdflerine nereden ulaşabilirim?

ABB ürünlerinin katalog, broşür veya yazılımları için indirme merkezimizi kullanabilirsiniz.

DMYEOA olarak sizlerin ac sürücü ihtiyaçlarınızda geniş stok ve yaygın dağıtım ağımızla yanınızdayız. Başta ABB sürücü olmak üzere tüm hız kontrol cihazlarıyla ilgili olarak hızlı fiyat teklifi almak veya teknik destekte bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.


6 Comments

 • Ayşe Çeltik
  Posted Haziran 5, 2023 at 11:35 am

  ABB sürücüler, hız kontrolü konusunda gerçekten etkileyici bir performans sergiliyor. Kullandığımız sürücü sayesinde motorlarımızı istediğimiz şekilde optimize edebiliyoruz.

 • Ali Üstün
  Posted Haziran 5, 2023 at 11:37 am

  ABB sürücüler, farklı sektörlerde geniş bir kullanım alanına sahip. İşletmemizde su arıtma endüstrisinde kullanıyoruz ve performanslarından oldukça memnunuz.

 • Hasan
  Posted Haziran 6, 2023 at 6:33 am

  güzel bir blog yazısı olmuş aradığım bilgileri edindim 👌🏽 teşekkür ederim 🙏🏽

 • Semih
  Posted Haziran 6, 2023 at 6:39 am

  ABB sürücüleri endüstriyel ihtiyaçlarımız için kullanıyoruz, çok memnunuz teşekkürler.

 • Sultan
  Posted Haziran 6, 2023 at 8:15 am

  Elinize sağlık güzel bir blog yazısı.

 • Mısra
  Posted Haziran 6, 2023 at 8:19 am

  ABB sürücülere dair gerçekten bilgilendirici ve verimli bir yazı

Bir yorum bırakın